Ekolist.cz, March 11 2023

Bývalý manažer Coca-Coly chce pěší poutí Evropou podpořit odstraňování CO2 z atmosféry

V předvečer svých 60. narozenin se bývalý manažer společnosti Coca-Cola a podnikatel Craig Cohon vydal na 4000 km dlouhou pěší pouť z Londýna do Istanbulu, aby upozornil na nutnost snižování obsahu uhlíku v atmosféře. Dnes přešel z Polska do České republiky, kterou bude procházet do 26. března. Měl by se setkat se zástupci Magistrátu hlavního města Prahy a starostou Telče, další setkání jsou v jednání.

„Když jsem se dozvěděl, že všechen oxid uhličitý, který jsme vyprodukovali, zůstává v atmosféře, protože ekosystémy ho nedokážou v takovém množství pohlcovat, začal jsem se zabývat možností jeho zachytávání,“ vysvětluje Kanaďan v tiskové zpravě.

Cohon se rozhodl investovat svůj penzijní fond do nových technologií pro zachytávání atmosférického uhlíku a zároveň se vypravit na pěší pouť z Londýna do Istanbulu.

Po cestě přes 82 měst a obcí mluví se starosty, generálními řediteli, aktivisty, vědci a politiky o možnostech snížení množství uhlíku v atmosféře, aby zvýšil povědomí veřejnosti o tomto tématu.

Read the full article